خانه > وبلاگستان > کامنت، نظر یا نان؟!

کامنت، نظر یا نان؟!

وب ۲ دنیای جدیدی برای خوانندگان سایت‌ها ساخت و امکانات زیادی به کاربران معمولی داد. همین کامنت‌هایی که ما برای نوشته‌های دیگران می‌گذاریم، یکی از آنهاست. مدتی است بیشتر از متون نوشته‌ها، به بررسی نظرها مشغولم. یافته‌هایی دارم که شاید برای شما هم جالب باشد.
فعلا یکی را می‌گویم ببینم نظر شما چیست!
نزدیک به ۷۰-۶۰ درصد بیان دیدگاه‌ها، بیان دیدگاه نیستند. بلکه نان قرض دادن‌اند. این کامنت‌ها منظورشان اینست که «خوب، حالا نوبت تو ا ِ …» چرا؟ چون غالباً اینطور کامنت‌ها همراه با قید لینک وبلاگ کامنت گذار است و هم حرفی برای گفتن ندارند، صرفاً چیزی می‌نویسند که نوشته باشند. این موضوع در مورد لایک زدن در گودر نیز برقرار است.
البته جسارت به نظر محترم کاربران گرامی نباشد. اما حقیقت امر چیزی جز این ندیدم. از این به بعد شما هم بیشتر دقت کنید متوجه می‌شوید.
حالا نظر شما چیست؟ :)

 1. امین
  15 اکتبر 2010 در 14:00 | #1

  مثلن اینکه
  برای حمایت از ژست مثبت، کافیست شیر کنید و لایک بزنید
  ؟

 2. Nodboy
  15 اکتبر 2010 در 14:06 | #2

  خوب به نظر من شما درست میگین ولی 60-70 درصد از نظر من زیاد است. شاید حدود 10-20 درصد از کامنت ها به این صورت باشند. تازه در مورد همون 10-20 درصد هم نمیشه به این صراحت نظر داد. مثلآ خود بنده همیشه سعی میکنم پای مطالبی که از نظرم مفید هستند نظرم را بنویسم حتی اگر یک تشکر خشک و خالی باشد. به این وسیله به نویسنده نشون میدم که واقعآ از مطلبش خوشم اومده.
  این موضوع که از این طریق نان به هم قرض بدیم رو خیلی توی وبلاگهای فعال و کسانی که حرفی برای گفتن دارند نمیتوانید پیدا کنید.

 3. اقدم
  16 اکتبر 2010 در 00:03 | #3

  سلام
  نه اگه بخواهید بگید 60 -70 درصد رای ها فقط نان قرض دادن اند یجورایی بی انصافی است و… ولی اینکه تو یه کامنت کوچیک از نویسنده مطلب یه تشکر کوچیک کنیم خیلی کار زیبایی است ،قبلا راجب همین موضوع تو یه بلاگ خارجی خونده بودم که تو کامنت هاش به نتایج خوبی رسیده بودند ولی خاطرم نیست کجا و کدوم بلاگ

  خودم هم می خواستم در این مورد بنویسم که شما پیش قدم شدید ،ممنون

 4. orhan
  19 اکتبر 2010 در 12:56 | #4

  فکر نمیکنم نظر شماایدا درست باشد.بیشتر به متن نوشتتون توجه کنید؟این حرف شما یه جورای نادیده گرفتن نظرات کاربران است.یعنی حدودا 65%کاربران سوء استفاده کننده اند نه استفاده کننده!!!!

  • Nodboy
   19 اکتبر 2010 در 14:04 | #5

   البته این نوع استفاده از کامنت هم سو استفاده به نظر نمیرسه.
   هر چند شاید استفاده 100% صحیحی نباشد.