خانه > اخبار, علمی, موبايل > این لباس مشکی یک تلفن همراه است!

این لباس مشکی یک تلفن همراه است!

پاپیولارساینس:

پیشرفت تکنولوژی مشکلات مهیبی بوجود آورده‌است. مثلاً آیا یک شتاب دهنده ذرات می‌تواند یک سیاهچاله بسازد که کره زمین را ببلعد؟ یا سلاح‌های هسته‌ای تهدیدی برای حیات انسان نیست؟ اما هیچکدام به بزرگی مشکل شناخته شده خانم‌ها با این لباس مشکی رنگ نیست! آنهم اینکه «اگر این لباس چسب و بدون جیب را بپوشم، تلفن همراهم را کجا بگذارم؟!!» تکنولوژی مدرن و مد لباس پاسخ را پیدا کردند … لباسی که تلفن همراه است!

ام-درس (M-dress) یک تلفن همراه قابل پوشیدن است که سیم کارت و آنتنش با پارچه اش ترکیب شده‌اند. با وجود اینکه هنوز کامل نشده‌است، حمل یک تلفن همراه را بدون هیچ لوازم جانبی ای ممکن می‌سازد.


برای پاسخ به زنگ تلفن خانم باید دست خود را بالا بیاورد، مثل اینکه تلفن همراه معمولی را به گوش خود نزدیک می‌کند، و هم بشنود و هم صحبت کند! (پخش کننده صدا و گیرنده آن در سرآستین تعبیه شده‌اند)
هیچ صفحه یا اسکرینی وجود ندارد. پس نمی‌توانید ببینید چه کسی به شما زنگ می‌زد. هیچ راهی هم برای گرفتن شماره کسی نخواهید داشت. فقط می‌توانید یک شماره تلفن را به لباس معرفی کنید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم شماره اپراتوری را ذخیره کنید که شما را به شماره‌ای که می‌خواهید وصل کند. پس فقط کافیست حواستان باشد تلفن همراهتان را جا نگذارید.

دیدید مشکل بزرگ حل شد؟!

به نظر شما با توجه به تصویری که در سایت پاپیولارساینس منتشر شده، این موضوع واقعیت دارد؟

به نظر من ترکیب تلفن همراه با وسایل دیگر ابتکار و خلاقیت زیادی می‌طلبد. برای مثال ترکیبش با خودکار. اما از طرفی فکر می‌کنم هر چیزی را بهر کاری ساختند. هر وسیله برای رفع نیازهای خاصی طراحی می‌شود. مانند لپ تاپ که هیچگاه جای پی سی را نمی‌تواند بگیرد (از نظر من) و برعکس. نظر شما چیست؟

 1. nodboy
  6 اکتبر 2010 در 10:55 | #1

  ولی از نظر من این جایگزینی ها میتونه نا گزیر و نا گریز هم باشه. اگه لپتاپی ساخته بشه که تمام مزیت های پی سی ها رو + حجم کم و قابلیت حمل رو داشته باشه احتمالآ به راحتی جای پی سی ها رو میگیره، چرا که نه؟
  مثلآ ما روزی از تلفن ثابت زیاد استفاده میکردیم. اما حالا؟ من یادم نمیاد آخرین بار کی یک تلفن رومیزی رو لمس کردم…

 2. safilo
  8 اکتبر 2010 در 10:59 | #2

  درست حق با دوستمونه nodboy

 3. bofthew
  9 اکتبر 2010 در 19:20 | #3

  100 در 100 با این جملتون موافقم: “مانند لپ تاپ که هیچگاه جای پی سی را نمی‌تواند بگیرد”

 4. آی تی نویس جوان
  10 اکتبر 2010 در 14:32 | #4

  من نظرم این است که لپتاپ میتواند جای پی سی ها رو بگیرد