خانه > اخبار, اینترنت > گوگل بدون لذت فشردن اینتر

گوگل بدون لذت فشردن اینتر

خبر سرویس جدید گوگل، گوگل Instant ، کمی نگرانم کرد. گفتم نکنه باز یه جنگولک بازی سرمون در بیاره… ولی نه خوشبختانه این سرویس جدید به ما ایرانی ها به طور کلی هیچ ربطی نداره. قضیه ی این سرویس از این قراره که به محض اینکه شما کلمات مورد نظرتون رو برای جستجو وارد کادر میکنید فورآ و بدون هیچ گونه درنگی نتایج جستجو به نمایش در میان. حتی نیازی هم به فشردن دکمه ی جستجو یا زدن اینتر هم نیست. خوب این سرویس کوچیک به گفته ی “ماریسا مایر” معاون جستجوگر گوگل تنها یکی از هزاران بهینه سازی بوده  که در سال 2010 روی رابط کابری گوگل اعمال شده.

خانم Marissa Mayer از معاونین گوگل در موزه ی هنرهای مدرن سانفرانسیسکو، در حال معرفی گوگل Instant

حالا چرا این سرویس به ما ربطی نداره؟ جستجوها در گوگل در کسری از ثانیه و معمولآ زیر یک چهارم ثانیه رخ میده. اگر سرعت تایپتون خوب باشه و اینترنت پرسرعتی در اختیار دارشته باشین، این سرویس میتونه چند صدم ثانیه وقتی رو که شما به فشردن اینتر اختصاص میدین براتون صرفه جویی کنه. با توجه به میانگین سرعتی که ما استفاده میکنیم و سرعت تایپی که خیلی از وبگردهای ما دارند، طبعآ نمیشه به اون چند صدم ثانیه که این سرویس برامون صرفه جویی میکنه دل خوش کرد و به راحتی قابل چشم پوشی خواهد بود.

از طرفی فشردن دکمه ی اینتر مثل زدن مشت تو دهن اینترنته، مثل مشت زدن به کیسه بکس، مثل پرت کردن کلماتی که تایپ کردیم تو صورت گوگله. حالا کی دوست نداره اینتر رو فشار بده؟

خوبی قضیه اینه که این سرویس حالت off و on داره. پس گوگل Instant رو خاموش میکنیم و میگیم: “گور بابای گوگل Instant، ما بیشتر از اینا وقت داریم”.