خانه > ویتامین برای ذهن > دادن، تسهیم و بخشش

دادن، تسهیم و بخشش

ویتامین برای ذهن، جیم رون:

عادت بخشیدن و هدیه کردن را بهتر است وقتی آغاز کنیم که دارایی‌هایمان کم است. بخشیدن ۱۰ سنت از یک دلار راحت تر از بخشیدن ۱۰۰ هزار دلار از یک میلیون آنست.
دهش و بخشش بهتر از گرفتن است. زیرا دادن فرآیند گرفتن را آغاز می‌کند.
در اینجا می‌خواهم بگویم چرا به اشتراک گذاردن ایده‌های نو مفید است. اگر این ایده و فکر جدید را با ۱۰ نفر در میان بگذارید، آن ۱۰ نفر فقط یکبار این ایده را می‌شنوند. اما شما ۱۰ نظر و عقیده را خواهید شنید. به خاطر بسپارید اشتراک گذاری شما را بزرگتر می‌کند.
هرچقدر از خود به بیرون ببخشیم زندگی هم بیشتر می‌تواند به ما ببخشد.
کسی می‌گفت:«من نمی‌توانم در مورد وضعیت دیگران نگران باشم. بهترین کاری که می‌توانم انجام دهم توجه به خودم است.» اینگونه‌است که شما تنها و بی‌چیز می‌شوید.
چیزی که شما به دیگران می‌بخشید در واقع سرمایه گذاری‌ای خواهد بود که در آینده چندین برابر به شما باز خواهد گشت.
فقط با بخشش است که شما می‌توانید بیشتر از آنچه دارید بدست آورید.
متن بالا از رون بود. نظر شخصی من اینست که بخشش چیزی از دارایی‌هایمان که می‌تواند گرهی از کسی بگشاید به وی، بزرگی‌ای می‌خواهد که با تمرین می‌توان بدست آورد. دل بخشیدن را می‌توان بدست آورد. در مادی‌منش‌ترین (یا شاید خسیس‌ترین!) حالت، باید به چیزی فکر کرد که قطعاً این دنیا به ما باز خواهد گرداند.

 1. حمید
  22 سپتامبر 2010 در 02:03 | #1

  خیلی زیبا بیان کردید.
  هرچه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی

  من این گفته شما را بارها و بارها تجربه کردم
  با این روش داشته ها چند برابر می شه یعنی زمانی که تونستی اونا را از خودت جدا کنی

 2. مجید
  22 سپتامبر 2010 در 09:54 | #2

  سلام
  بخشایش از بزرگترین قوانین حاکم بر جهان است.و انسان با بخشایش می تواند تجربه های نابی را برای خود پدید آورد. با بخشایش خیلی از صفات بد مانند کینه و حسادت از بین می رود و انسان راحتی و آرامش را که امروزه بلای جان ما شده است را از ما دور می کند. بخشش را می توان با لبخند زدن به خود و دیگران شروع کرد. دوستتان دارم.

 3. مجید
  22 سپتامبر 2010 در 09:57 | #3

  کینه و حسادت بلای جان ما است و راحتی و آرامش را از ما گرفته ( ببخشید در بالا اشتباه شد) بخشش بحث موضوع است و شما حتما می بخشید………