خانه > اخبار, اینترنت, كامپيوتر > خطرناکترین و امن ترین کشورها برای استفاده از اینترنت

خطرناکترین و امن ترین کشورها برای استفاده از اینترنت

بر اساس تحقیقات شرکت امنیت اینترنتی AVG، امن ترین کشورها برای وبگردی در آفریقا قرار دارند. آفریقا 7 کشور از 10 کشور امن برای وبگری کل دنیا را در خود جای داده است.

محققان با بررسی لیستهایی از حمله های ویروسی و بدافزار ها که بر اساس منطقه ای و کشوری از طریق نرم افزار های امنیتی شرکت AVG بر اساس داده های دریافتی از 127 میلیون رایانه در 144 کشور جهان بدست آمده بود تشخیص دادند در سیرالئون به ازای هر 692 وبگرد یک حمله ی امنیتی صورت میپذیرد که پایین ترین نرخ حملات سایبری براساس موقعیت جغرافیایی بود. این تحقیقات مربوط به هفته ی آخر ماه جولای میلادی است. پشت سر سیرالئون، نیجریه با نرخ یک حمله به ازای هر 442 کاربری که آنلاین هستند قرار دارد.

در این بین کشورهایی مثل ترکیه، روسیه و آمریکا در قلمرو خطرناکترین کشورها برای وبگردی قرار دارند که به عنوان مثال در ترکیه به ازای هر 10 کاربر آنلاین احتمال یک حمله ی امنیتی وجود دارد.

به نظر من به هیچ وجه نمیشه از نقش و تاثیر توسعه یافتگی کشورها نسبت به خطرات امنیتی چشم پوشی کرد، همان طوری که میبینید در این لیست کشورهایی با دسترسی محدودتر دارای امنیت بالاتری قلمداد شدند و کشورهایی مثل روسیه و آمریکا که ضزیب نفوذ اینترنت بالایی دارند جزو کشورهای خطرناک هستند!

+نتیجه ی این تحقیقات را با جزییاتش دریافت کنید.

 1. reza
  30 آگوست 2010 در 13:51 | #1

  ولاگ من یه وبلاگ نوپاست
  اگه دوست دارید باعث خوشحالیه منه

  متاسفانه کامپیوترم خراب شه و من الان کافی نتم
  ولی به زودی کارتون رو جبران میکنم

  موفق باشید