خانه > اخبار, سرگرمی, علمی, كامپيوتر > مهارت در بازی های کامپیوتری دانشگاهی میشود

مهارت در بازی های کامپیوتری دانشگاهی میشود

مهارت های حل مسئله در بازی محبوب و استراتژیک Starcaft برای استفاده در دنیای واقعی قرن 21 بی ربط نیست. این حداقل چیزی است که از دانشگاه فلوریدا به گوش میرسد.

دانشگاه شهر Gainesville در فلوریدا اقدام به ارائه ی دو واحد درسی اختیاری با عنوان “مهارت های قرن بیست و یکمی در بازی استار کرافت” کرده است. هشت هفته کلاس این درس علاوه بر آموزش بازی استار کرافت شامل پیش بردن هفتگی بازی، تحلیل و آنالیز رکوردها و نتایج و نیز سنتز اطلاعات بدست آمده و نتایج حاصل شده با مفاهیم دنیای واقعی برای توسعه و استفاده در محیط های کاری است.

در قسمتی از توضیحات مربوط به واحدهای اختیاری مربوط به رشته های علمی آمده است:

با تکنولوژیکی شدن اجتماع به صورت فزاینده و سریع در عصر حاضر، برای حرفه ای ها این مشئله ی مهمی است که عمیقآ در بعضی مهارت ها “مثل: مدیریت بحران، حل مسئله، مدیریت منابع و تصمیم گیری سازش پذیر” متخصص باشند. این مهارت ها در بازی استار کرافت بنیادی و اساسی هستند و به همین دلیل این ویژگی ها بازی را برای دانشجویان به یک محیط بسیار موثر جهت آنالیز و عمل در شرایط پیچیده تبدیل میکند.

این کورس درسی برای 20 تن از دانشجویانی که PC یا Mac دارند و به اینترنت خارج از محیط دانشگاهی دسترسی دارند و نیز تجربه ی بازی های معروف را دارند باز است(تازه کارها مجاز نیستند).

این کلاس با آموزش دانشجوی دکترایی به نام Nathaniel Poling درس داده خواهد شد.

+منبع